Antalya SMMM Odası Yönetim Kurulu Üyeleri, Oda Başkanı Emrullah Tayfun Çavdar Başkanlığında;
15 Eylül 2020 Salı
Antalya Vergi Dairesi Başkanı İlhan Karayılan’ı Makamında Ziyaret Etti.
Antalya SMMM Odası Yönetim Kurulu Üyeleri, Oda Başkanı Emrullah Tayfun Çavdar Başkanlığında;

Antalya SMMM Odası Yönetim Kurulu Üyeleri, Oda Başkanı Emrullah Tayfun Çavdar Başkanlığında;

Antalya Vergi Dairesi Başkanı İlhan Karayılan’ı Makamında Ziyaret Etti.

Antalya SMMM Odası Başkanı Emrullah Tayfun ÇAVDAR ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Antalya Vergi Dairesi Başkanlığı görevine yeni atanan, İlhan KARAYILAN’ı makamında ziyaret ettiler.

Antalya SMMM Odası Başkanı Emrullah Tayfun ÇAVDAR, ziyarette öncelikle Vergi Dairesi Başkanı İlhan KARAYILAN’a hoşgeldiniz diyerek başarı dileklerini iletti. Ülkemizin içinde bulunduğu sosyal ve ekonomik konuların konuşulduğu ziyarette, ayrıca Antalya’da faaliyet gösteren Meslek Mensuplarının sorunlarını Vergi Dairesi Başkanı İlhan KARAYILAN’a ilettiler.

Ziyaretin, daha verimli çalışma ortamı içinde oluşması için  karşılıklı işbirliği ve başarı dilekleri ile en kısa zamanda tekrar bir araya gelerek görüşme arzusu içinde nezaket görüşmelerine  son verdiler.

KGK tarafından Bağımsız denetim Firmalarına gönderilen yazılarda; BDS 700 ile ilgili olarak KGK tarafından belirlenen 2. Formata uygun . . .
Limited şirketler, Türk Ticaret Kanunu’na (TTK) göre kurulmuş ticaret şirketleridir. Şirketin kuruluşu, ortaklık yapıları ve
Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelik'te yapılan değişikliklerle birlikte, kredi kartında da ıslak imza zorunluluğu kaldırıldı.
İktidar, darbe girişimi, ekonomik durgunluk ve Rahip Brunson krizi sırasında yaşanan döviz kurlarının ani ve olağanüstü yükseldiği . . .
Doğum tarihim 2 Ekim 1971, toplam primim 8.210 gün, sigorta başlangıcım 1 Mayıs 1986 olup, 2 Ekim 2020 tarihinde yaşım dolarak . . . .
Kalifiye eleman istihdam eden, teknolojiyi izlemek ve değişen teknolojiye uyum sağlamak zorunda olan, Ar-Ge faaliyeti yapan
Katma değer Vergisinin (KDV) yüzde 1’e indirilmesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, politika faizini yüzde 8,25'ten yüzde 10,25'e yükseltti.
Bazı yükümlülüklerde ertelemenin bittiği ve cari dönem vergilerinin çakıştığı ekim ayına günler kala, iş dünyası gözünü Meclis’e çevirdi.
Mersin’de bir mali müşavirin temmuz ayında koronavirüs testi pozitif çıkıyor. Ağustos’un 5’ine kadar hastanede kalıyor, tedavi ediliyor.
Taraflar arasındaki uyuşmazlıklarda veya belli bir konuda herhangi bir şeyin değerini veya değer düşüklüğünü yahut hasarın maliyetini . .
Dünyanın en zenginlerinden Bill Gates, yeni tip koronavirüs (COVID-19) hakkında yine çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.
Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nca (BSMMMO), zorlu eğitim maratonunu tamamlayarak mesleğe yeni adım atan
Vergi, resim ve harç istisnası belgelerine yönelik iş ve işlemlerin fiziksel ortamda oluşturulmasına ilişkin tanınan 6 aylık süre, 9 aya çıkarıldı.
Mükellef sayısı itibariyle çok sayıda kişiyi ilgilendiriyor. Taşınmaz sahibi herkes mükellef. Ayrıca geniş muaflıklar içeriyor.
T.C. Merkez Bankası Döviz Kurları (2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ağustos 2020 Aylık Bütçe Gerçekleşme Raporu'nu açıkladı. 2020 yılı Ağustos ayında merkezi yönetim