Antalya SMMM Odası Üyelerinden Sayın Gülşen Gökmen' nin Meslek ve Meslek Mensupları adına " CİMERE " Yapmış Olduğu Başvuru Metnini Aynen Yayınlıyoruz.
20 Mart 2020 Cuma
Antalya SMMM Odası Üyelerinden Sayın Gülşen Gökmen

Antalya SMMM Odası Üyelerinden Sayın Gülşen Gökmen' nin Meslek ve Meslek Mensupları adına " CİMERE " Yapmış Olduğu Başvuru Metnini Aynen Yayınlıyoruz. 

Sayın Cumhurbaşkanımız

Dün ekonomi paketini açıkladınız teşekkürler yerinde ve güzel bir açıklama yaparken mükelleflerin can güvenliği için ödeme süresi ekonomik koşul nedeni ile güzel teşekkürler.

Fakat ben Mali Müşavirim benim gibi ofisinde beyan verecek meslektaşlarım tarafında beyan vermemiz gerek k, ödemeyi yapacak mükellef ödemeyi yapabilsin,Devletimiz bizim vereceğimiz beyan ve bildirimler nedeni ile alacağını Vergi ve SGK olarak tahsilat yapmanın verileri için bizim işlem yapmamız gerek.

Siz mükellefi mücbir sebebe dahil ettiniz, Beyanları verecek bizler peki evde kalmaz isek mükellefimizden evrak alır iken iletişimde olur isek bizlerin hava limanında otelde avm de, taksici kuaför,lokanta mükelleflerimiz var yani her mesleği icra eden mükellefimiz var. Biz onlar ile evrak alış verişini yapmadan beyan veremeyeceğimize göre bir mükellef ile iletişime geçtiğimizde şayet VİRÜS almış isek biz veya elemanımız diğer virüsü olmayan mükellefe de bulaştırma ihtimalimiz olacaktır.

İşte o yüzden de virüs artışına bizlerde hem kendimiz hem elemanımız vesilesi ile başkalarına bulaştırmamamız için 2020 ŞUBAT ve MART dönemine ait verilmesi gereken beyan ve bildirimlerin verilme süresinin uzatılmasını meslek camiamız adına sizden talep ediyorum.

LÜTFEN SMMM LERİDE MÜCBİR SEBEBDE VAR OLARAK AÇIKLARMISINIZ

BİZLERDE ETTEN KEMİKTEN YARATILAN HALKTAN BİRİSİYİZ 
                             VE 
DEVLETİN VERGİ KAYNAĞI MÜKELLEF OLSA DA 
ARACI BİZLERİZ.

İLGİNİZ VE ANLAYIŞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.

----------------------------------------------------------
NOT :

Sayın Gökmen;

Bu metni ÇİMER' in yanı sıra İlgili Bakanlıklara, İlgili Kurum ve Kuruluşlara göndermiş olup, Tüm Meslek Mensuplarını Duyarlı olmaya davet ediyoruz.
TÜRMOB - Video Seminer - Corona Virüs Nedeni İle Çalışma Hayatında Uygulanabilecek Düzenlemeler.
Corona Virüsü Nedeni İle;Z or Anlar Yaşadığımız Bu Günlerde;Dertleriniz Kum Tanesi Kadar Küçük, Sevinçleriniz Bahar Yağmuru Tanecikleri kadar Bol,
12 milyon emeklinin Ramazan Bayramı ikramiyelerinin ödemesi yarın itibarıyla başlıyor. SSK'lılar 7-10 Nisan Tarihleri Arasında, Bağ-Kur'lular ve Emekli Sandığı Emeklileri de
İstanbul'da metro seferleri 21.00'de sona erdi. Şimdiye kadar 00.00'a kadar yapılan seferler corona virüs tedbirleri kapsamında alınan kararla
SGK prim ertelemesine ilişkin son düzenleme ile genel sağlık sigortası primlerinin ödemesi de ertelendi mi? SGK Yönetim Kurulu'nca alınan erteleme kararı ve yayınlanan . .
2019 Yılı Kurumlar Vergisi Beyanname Düzenleme Rehberi . . . 2019 Yılı Kurumlar Vergisi Beyanname Düzenleme Rehberi
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin 01.04.2020 tarihli duyurusu ile Ticaret Bakanlığı'nca kendilerine iletilen 31.03.2020 tarihli yazı ile
26.03.2020 tarih ve 31080 (Mükerrer) sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7226 sayılı BAZI KANUNLARDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KANUN ile bazı kanunlarda değişiklikler yapılmıştır.
İşçinin normal haftalık çalışma süresinin, tam süreli iş sözleşmesiyle çalışan emsal işçiye göre önemli ölçüde . . . .
Hukuki açıdan mücbir sebep kısaca idarenin sorumluluğunu kaldıran veya azaltan haller ve/veya idareye karşı . . . .
Söz konusu 7226 sayılı Yasa 26.03.2020 gün ve 31080 mükerrer sayılı Resmi Gazete’de yayınlanmıştır.
İlk önce Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve sonrasında tüm dünyada . . .
İki gün önce “a haber Tv” de Gelir İdaresi Başkanı Sayın Bekir Bayraktar’ı izledim. Açıklamalar çok güzel. . . .
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 1 Nisan'da hayata geçecek olan konaklama vergisinin...
Rusya'nın daha önce duyurduğu koronavirüs aşısının bazı hayvanlarda testlerinin tamamlandığı belirtilerek . . .
Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesi Genel Tebliği (Sıra No: 1)’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ (Sıra No: 8)
Korona virüs [Covid- 19] salgını nedeniyle ardı ardına yeni kararlar uygulamaya konurken Ticaret Bakanlığı tarafından şirketlerin kâr payı
İçişleri Bakanlığının yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında yayımladığı genelge kapsamında büyükşehirler ve
Çin Halk Cumhuriyeti’nde ortaya çıkıp ülkemiz ile birlikte tüm dünyayı etkisi altına alan koranavirüs salgını,