Anaların Gemisindeyiz..
14 Eylül 2019 Cumartesi
Diyarbakırlı anneler PKK tarafından çeşitli yöntemlerle dağa kaçırılan çocuklarını geri almak için HDP önünde eylem yapıyorlar.
Anaların Gemisindeyiz..
Anaların Gemisindeyiz..

Diyarbakırlı anneler  PKK tarafından çeşitli yöntemlerle dağa kaçırılan çocuklarını geri almak için HDP önünde eylem yapıyorlar. Bu eylem annelerin önderliğinde ailelerinin de katılımıyla güçlenerek büyüyor. ABD kuklası PKK terör örgütünü hedef alan ve Türk Milletini birleştiren  eylemi destekliyor ve selamlıyoruz. Anaların gemisindeyiz!

Eylem büyüdükçe telaşa kapılan çevreler HDP/PKK ‘yı korumak amacıyla  “HDP’nin kapısına değil Devletin kapısına gidin” diyorlar. Bu fitneye en güzel cevabı analar veriyor: HDP PKK’NIN ASKERLİK ŞUBESİ GİBİ ÇALIŞIYOR!! Aynı çevreler diyorlar ki  “Bu eylem bir devlet operasyonudur” başta analar olmak üzere Türk Milleti de diyor ki: Böyle fitnelerle hiç kimseyi devlete karşı kışkırtamazsınız. Bu fitneler PKK’nın son çırpınışlarıdır. En sonunda  ABD ve PKK kaybedecektir.Anaların eylemi PKK’ya ağır darbe vurmuştur.

 PKK’yı korumak adına fitne peşinde koşan ATLANTİKÇİLERİN hiçbir başarı şansı yoktur.ABD planları ile yeniden “Açılım” rüyaları görenlere anaların eylemi en güzel cevaptır.

Türk Milleti  HDP’nin PKK adına hareket etmesine engel olunmasını talep etmektedir.

Başta kadın meslektaşlarımız olmak üzere tüm meslek mensuplarımızı Anaların gemisine binmeye ve bu eyleme destek vermeye çağırıyoruz.12/09/2019

                       Saygılarımızla
   TÜRKİYE MALİ MÜŞAVİRLER BİRLİĞİ(T M B)
             Yürütme Kurulu adına
Oktay Yeşilyurt                            Belma Sabuncu 
Sunum; İSMMMO Y.K.Üyesi Halim Bursalı, İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Yücel Akdemir' le" Mesleki Gündem "
Bu güne kadar 60 milyon lira ödenen mesleki yeterlilik belgesi teşvikleri 2022 yılına kadar devam edecek.
Yazımızın genel içeriğine geçmeden önce Vergi Cenneti nedir ve şu an dünyada kaç tane vergi cenneti kabul edilen ülkenin olduğu konusunda açıklama yapmanın yararlı olduğunu düşünüyorum
Döviz talebini, banka döviz tevdiat hesaplarına uygulanan stopaj oranlarını artırarak ya da kambiyo vergisi getirerek durdurmak mümkün değil.
7194 sayılı Kanun’un 25’inci maddesiyle Vergi Usul Kanunu’nun 370’inci “İzaha Davet” başlıklı maddesi değiştirilmiş,
Hava bugün bulutsuz. Dün de bulutsuzdu, önceki gün de. Donuk, ruhsuz, biraz da sisli. Bizim payımıza çalışmak düştü yine.
Daralma kaynaklı nakit sıkıntısı vergi cephesinde iki önemli endişeyi öne çıkardı. Yeni bir yapılandırma ile birlikte vergi barışı beklentisi oluştu.
TÜRMOB Tarafından Hazırlanan ; Uzayan Beyanname Verme ve Bildirim Süreleri ile e- Uygulamalara İlişkin Hatırlatmalar
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, COVID-19 salgınının ihracatçılara yönelik olumsuz etkilerini azaltmak amacıyla yeni Stok Finansman Destek Paketi'nin devreye alındığını açıkladı.
Salgına karşı alınan ekonomik önlemler kapsamında, karşılıksız çek nedeniyle alınan cezaların infazlarının durdurularak tahliyelerin önünü
Türk Ticaret Kanunu (TTK)’na eklenen Geçici 13. madde ile sermaye şirketlerinin 2020 yılında yapacakları genel kurullarda dağıtabilecekleri . . .
Bu konu, benim için artık geleneksel bir yazı konusu haline geldi. Çünkü mayıs ayı, muhtasar, KDV veya geçici vergi beyannamesi verilmesi gibi
Yatırım ortaklıkları ile Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) düzenleme ve denetimlerine tabi fon ve bu fonlara benzer yabancı fonlar sermaye şirketi . . .
İstanbul SMMM Odasından; İstanbul SMMM Odasından; İstanbul SMMM Odasından; İstanbul SMMM Odasından; . . . .
Dünyanın belli başlı ekonomilerinde işi uygun olanlar, yaklaşık iki aydır evden çalışıyor. Özellikle teknoloji işleri bütünüyle eve kaydı
Sosyal güvenlikte kural olarak sigortalıların, sigortalılık başlangıcı öncesindeki veya sonrasındaki veyahut sigortalılık süreleri arasındaki boşta geçen
Gönül isterdi ki Şeker Bayramı’nın arifesinde şeker tadında konulardan bahsedelim. Ama dünyayı kasıp kavuran COVID- 19 salgını ve ülkemizin de öteden beri . . . .
Yaşamakta olduğumuz COVID-19 salgını nedeniyle, 127 Sıra No'lu Vergi Usul Kanunu Sirküleri ile 30 Nisan 2020 günü sonuna kadar . .