01 Ekim 2018 tarihinden itibaren Antalya dahil bütün illerimizde uygulanmaya başlanacak olan;
11 Eylül 2018 Salı
Muhtasar ve Pirim Hizmet Beyannamesi hakkında eğitim semineri Kırşehir SMMM Oda Başkanı Özgür ALBAYRAK’ın sunumuyla Antalya SMMM Odasında gerçekleştirildi.
01 Ekim 2018 tarihinden itibaren Antalya dahil bütün illerimizde uygulanmaya başlanacak olan;

01 Ekim 2018 tarihinden itibaren Antalya dahil bütün illerimizde uygulanmaya başlanacak olan;

Muhtasar ve Pirim Hizmet Beyannamesi hakkında eğitim semineri Kırşehir SMMM Oda Başkanı Özgür ALBAYRAK’ın sunumuyla Antalya SMMM Odasında gerçekleştirildi.

Seminerin açılış konuşmasını yapan Oda Başkanı Emrullah Tayfun ÇAVDAR, ekonomik krizin etkileri reel sektöre henüz yansımamıştır. Önümüzdeki süreçte krizin etkileri artarak devam edecektir.  Kriz sürecinde Mali Müşavirlerin müşterilerinin yanında olması ve danışmanlık görevini yerine getirmesi gerektiğini belirtti. 

Kurban Bayramı tatil süresine denk gelen Beyanname verme ve ödeme sürelerinin uzatılma bilgisinin, arife günü Twitter üzerinden duyurulmasının meslek camiasına saygısızlık olduğunu belirtti. Yıllık net satış hasılatı 5 milyon TL ve üzeri olan tüm firmaların e-defter, e-fatura uygulamasına geçmesi için 01.01.2019 tarihinin erken olduğunu bu tarihin 2020 yılında olması gerektiğini söyledi. E-serbest meslek mensubu, e-irsaliye, e-dekont, e-müstahsil makbuzu uygulaması geliyor dolayısıyla bütün planlarımızı buna göre yapmamız gerekiyor dedi. Konuşmasına başarı dilekleri ile son verdi. Sonrasında seminere başlayan Kırşehir SMMM Oda Başkanı Özgür ALBAYRAK pilot uygulaması Kırşehir’de başlatılan Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamelerinin birleştirilme süreci, yaşanan zorluklar ve uygulama üzerinde örnekler ile bilgi verdi. Seminer plaket töreni ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu. 

VakıfBank, bireysel kredi kartlarına ödeme kolaylığı sağlanması, aksamadaki bireysel ve ticari kredilerin yapılandırılması ile
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme ..
Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yayımlanan Mali ve Sosyal Haklar Genelgesiyle birlikte kıdem tazminatında tavan ücret de netleşti.
Vergi Cezaları Yükseldi.....Vergi Cezaları Yükseldi .........Vergi Cezaları Yükseldi ........
Bilindiği gibi 213 sayılı VUK genel tebliği seri no 449 10 Nisan 2015 tarihli resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.(
Ülkemiz yeni yıla, geçen yıldan devreden sorunlarla girdi. Bu sorunların 2018 yılından daha fazla şiddetle 2019 yılında devam edeceğini hep birlikte görüyoruz ve yaşıyoruz.
Çalışma ve Aile Bakanı Selçuk, emeklilerin maaş farklarının 25 Ocak'ta ödeneceğini açıkladı.Çalışma ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, emeklilerin maaş farklarının 25 Ocak'ta ödeneceğini duyurdu.
Ekonomide yaşanan sıkıntılı sürecin ardından, kredi kartı borçlarının yapılandırılmasından vergi indirimlerine, istihdamdan KOBİ desteklerine kadar birçok alanda atılan adımlar piyasalara destek oluyor.
2018 yılını kapattık ve hatta 2019 yılının ilk haftasını da geride bıraktık. 2018 yılı bilançoları toparlanma aşamasında iken bu yazı ile önemli bir konuda uyarıda bulunmuş olalım.
İGDAŞ, İstanbul'da kuvvetli lodosun etkili olacağını ve rüzgarın etkisi ile oluşabilecek baca gazı zehirlenmelerine karşı bacalı doğalgaz cihazı kullanıcılarının,
Ehliyet sınavları ile ilgili yapılan değişiklikle birlikte sürücü adayları artık her gün sınav olabilecek. Teorik eğitimin tamamlanmasının ardından e-sınav için randevu alabilecek kişiler
Tebligat İşlemleri, 1 Ocak 2019' dan İtibaren Elektronik Yolla Yapılacak....Tebligat İşlemleri, 1 Ocak 2019' dan İtibaren Elektronik Yolla Yapılacak
Ziraat Bankası’nın kredi kartı borçlarını yapılandırırken arayacağı şartlar belli olmaya başladı. Borcu olanların sistem üzerinden görülebileceğini belirten Ziraat Bankası yetkilileri,
Ocak Ayı Kahvaltılı Eğitim Toplantısı 09 Ocak 2019 Çarşamba Günü Saat: 09:00-12:00 saatlerinde Bayrampaşa Marnas Hotelsde Gerçekleşti.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İmar Barışı ile ilgili gerekçeyi; “Ülkemizdeki imara aykırı yapıların yüzde 50'in üzerinde olduğu bilinmektedir.
Vergi ve Sosyal Güvenlik Mevzuatındaki önemli değişiklikler E-Uygulamalar kapsamındaki son düzenlemeler
Konya SMMM Odası Gelir İdasi Başkanlığı işbirliğinde “Defter Beyan Sistemi ile Elektronik Defter ve Belge Uygulamalarında Son Gelişmeler”
Türkiye İktisadi Girişim ve İş Ahlakı Derneği (İGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Karahan, “İstanbul için iki çocuklu bir ailenin çalışanının alması gereken asgari düzeyde