01 Ekim 2018 tarihinden itibaren Antalya dahil bütün illerimizde uygulanmaya başlanacak olan;
11 Eylül 2018 Salı
Muhtasar ve Pirim Hizmet Beyannamesi hakkında eğitim semineri Kırşehir SMMM Oda Başkanı Özgür ALBAYRAK’ın sunumuyla Antalya SMMM Odasında gerçekleştirildi.
01 Ekim 2018 tarihinden itibaren Antalya dahil bütün illerimizde uygulanmaya başlanacak olan;

01 Ekim 2018 tarihinden itibaren Antalya dahil bütün illerimizde uygulanmaya başlanacak olan;

Muhtasar ve Pirim Hizmet Beyannamesi hakkında eğitim semineri Kırşehir SMMM Oda Başkanı Özgür ALBAYRAK’ın sunumuyla Antalya SMMM Odasında gerçekleştirildi.

Seminerin açılış konuşmasını yapan Oda Başkanı Emrullah Tayfun ÇAVDAR, ekonomik krizin etkileri reel sektöre henüz yansımamıştır. Önümüzdeki süreçte krizin etkileri artarak devam edecektir.  Kriz sürecinde Mali Müşavirlerin müşterilerinin yanında olması ve danışmanlık görevini yerine getirmesi gerektiğini belirtti. 

Kurban Bayramı tatil süresine denk gelen Beyanname verme ve ödeme sürelerinin uzatılma bilgisinin, arife günü Twitter üzerinden duyurulmasının meslek camiasına saygısızlık olduğunu belirtti. Yıllık net satış hasılatı 5 milyon TL ve üzeri olan tüm firmaların e-defter, e-fatura uygulamasına geçmesi için 01.01.2019 tarihinin erken olduğunu bu tarihin 2020 yılında olması gerektiğini söyledi. E-serbest meslek mensubu, e-irsaliye, e-dekont, e-müstahsil makbuzu uygulaması geliyor dolayısıyla bütün planlarımızı buna göre yapmamız gerekiyor dedi. Konuşmasına başarı dilekleri ile son verdi. Sonrasında seminere başlayan Kırşehir SMMM Oda Başkanı Özgür ALBAYRAK pilot uygulaması Kırşehir’de başlatılan Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamelerinin birleştirilme süreci, yaşanan zorluklar ve uygulama üzerinde örnekler ile bilgi verdi. Seminer plaket töreni ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu. 

5- Oturum Başkanı İstanbul Okan üniversitesi Meslek Yüksek okulu Hukuk Bölümü Adalet Programı Öğr. Gör. Sinan Derman,"Kıdem Tazminatı Fonu" ve "Kıdem Tazminatı ve Özellik Arz Eden Durumlar " Konusunda Konuklardan Gelen Sorulara Yanıt Verildi.
Tarım Sigortaları Havuzu’na devlet tarafından taahhüt edilecek hasar fazlası olanları belli oldu.
Her 100 çalışandan 85’i kıdem tazminatını alamıyor. Mahkemelerde işçi ile işveren arasındaki uyuşmazlıkların yüzde 70’i kıdemden kaynaklanıyor.
Artan fiyat hareketlerinin önüne geçmek amacıyla Mart ayında yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile patates ve soğan için gümrük vergileri sıfırlanmıştı.
Zirve de açılış konuşması yapan ATSO Başkanı Sn: DAVUT ÇETİN; “Zor günler geçiyor, valimiz bize moral, bakanlıklar destek veriyor...
14/5/2018 tarihli ve 2018/11818 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı eki Karar’ın ekindeki listede yer alan. . .
Kademeli indirim modeli kapsamında öncelikle geçici olarak yüzde 22'ye çıkarılan oranın 20'ye düşürülmesi bekleniyor.
Düzenlenen Etkinlik 13 Nisan 2019 Cumartesi günü 16;00 -19;00 saatleri arasında yapıldı.
Özellikle yakın akrabalar arasında karşılıksız para hareketi ya da mal hareketi yapılabiliyor. Örneğin, abi kardeşine, koca karısına daire alabiliyor.
Ekonomi reform paketinin en önemli ayağı yeni vergi sistemi hayata geçirilecek. Buna göre az kazanandan az vergi alınacak, asgari ücretlinin vergi yükü azalacak.
Sermaye Şirketleri (anonim, limited, sermayesi paylara bölünmüş komandit şirketler), Sermaye Piyasası Kurulu’nun düzenleme ve denetimine tabi fonlar,
1990’lı yıllarda Hollywood’un gişe rekortmeni bilim kurgu filmlerinde 21. yüzyıl dünyayı ele geçirmek isteyen robotların, uçan arabaların,
Şirket tasfiyeleri daha da kolaylaşacak.Enerji ve inşaat için finansal fonlar kurulacak. Emeklilik sistemi değişecek. . . . . .
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak İstanbul'da düzenlediği toplantıyla Reform Paketi'ni açıkladı.
BMMG, MMMBD Fatih Şubesi İle Müşterek Düzenlediği; Kahvaltılı Etkinlikte; Fatih Ottamans Life Hotel Deluxe’ de 300 Civarında Meslek Mensupları İle Adeta "Fatih Çıkarması " Yaptı.
İstanbul Yüksek Ticaret ve Marmara Üniversitesi İ.İ.Bilimler Fakültesi Derneği Genel Merkezi tarafından düzenlenen 2019 yılı Eşgüdüm Toplantısı
Sabah : 00:09 da başlayan seçim yarışı Gece Yarısından sonra Saat 00:20. de Bitti