Kayseri Kadın Muhasebeciler Derneği " Kamuder" SMMM Rabia Çamdal Başkanlığında Kuruldu.
24 Kasım 2017 Cuma
Kayseri Kadın Muhasebeciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ...
 Kayseri Kadın Muhasebeciler Derneği  " Kamuder" SMMM Rabia Çamdal Başkanlığında Kuruldu.
Kayseri Kadın Muhasebeciler Derneği  " KAMUDER" SMMM Rabia Çamdal Başkanlığında Kuruldu.

Kayseri Kadın Muhasebeciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Rabia Çamdal Kuruluşlarından Bugüne Dek Faaliyetleri ve Amaçları Hakkında Yayınımız İktisadi Dayanışma' ya Değerlendirmelerde Bulundu.

Bizlerde İktisadi Dayanışma olarak Kayseri Kadın Muhasebeciler Derneği  " KAMUDER" Başkanı sayın Rabia Çamdal Başkanlığında Yönetim Kurulu Üyelerine Başarılar Dileriz.

Kayseri Kadın Muhasebeciler Derneği olarak Eylül ayında 7 kişiden oluşan içlerinde SMMM , Stajer SMMM ve muhasebe bilimine katkıda bulunan büro emekçisi kadın meslektaşlardan oluşan bir kadro ile kurulmuştur. Kısa adı ile " Kamuder" tescil olunduğu günden itibaren yerel ve ülke bazında olumlu dönüşler almaktadır.

İlk olarak 14 Ekim 2017 tarihinde , Kayseri Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasında düzenlenen bir seminer ile kuruluşumuzu ilan etmiş bulunmaktayız.

Akabinde 2-3-4 Kasım tarihlerinde , kuruluşumuzda birlikte yol aldığımız İstabul ve İzmir Kadın Muhasebeciler Dernekleri'ni Kayseri'de ağırlamış bulunmaktayız.

İlk olarak 2  Kasım tarihinde İzmir Kadın Muhasebeciler Derneği Başkanı Syn Necmiye Özcan hanımın önderliğinde şehrimize gelen katılımcılar ile Kahvaltı etkinliğinde bulunduk.

3 Kasım Cuma günü İstanbul Kadın Muhasebeciler Derneği Başkanı SAYIN Gülizar Özev hanımın önderliğinde aramıza katılan yönetim kurulu ve üyelerden oluşan ikinci heyet ile de bir araya gelerek , Kayseri Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasını ziyaret ederek oda başkanımız Sayın Anfer Yılmaz ile meslekte kadının yeri üzerine istişarelerde bulunarak dernekler olarak taleplerimizi kendilerine ilettik.Bu konuda KSMMMO yöneticileri misafirperverlikleri ile örnek teşkil edecek bir yaklaşımla hem Kayseri adına hem de mesleğimiz adına olumlu ve önyargısız yaklaşımları ile dernek yöneticileri tarafından memnuniyetle karşılandılar.

Beraberinde Erciyes teleferik gezisi ile devam eden etkinlikler , kapadokya turu ile 3 Kasım tarihine kadar sosyal paylaşımların yapıldığı ve meslektaşların bölgeyi tanımaları ile geçirdikleri serbest zaman ile devam etmiştir.

Kamuder , geçtiğimiz haftalarda Melikgazi İlçe Belediye Başkanlığı ile de görüşmeler yaparak kıymetli Başkan Sayın Memduh Büyükkılıç'tan dernek olarak tam destek almanın verdiği güçle ilerleyen günlerde şehir içi eğitim , istihdam , ve sosyal aktivitelerde birlikte yer alacak olmanın mutluluğunu da ayrıca yaşamaktadır.

Kayseri Kadın Muhasebeciler Derneği Başkanı olarak , dernek amacımızın en başta mesleğe kadın meslektaşları çekmek , aktif hale getirebilmek adına gereken bütün talepleri severek aldığımızı bu konuda KSMMMO ile birlikte yer almaktan büyük mutluluk duyduğumuzu.Özellikle oda başkanımız Sayın Anfer Yılmaz'ın ve beraberinde yönetim kurulunun bütün desteklerini hissetmenin bizler için çok kıymetli ve önemli olduğunu belirtmek isterim. Ön yargısızca aramızda olabilmek adına erkek meslektaşlarımızın da onursal üye olarak katılarak yardımlarını esirgemediklerini görmek Kayseri şehrinin büyük bir ayrıcalığı olduğunu ve diğer illere örnek teşkil etmesi gerektiğini düşünmekteyim.

Mesleğe katkı sağlamakta olan derneğimizin cinsiyet farklılığını ortaya koymaktan ziyade farkındalık yaratmak amaçlı olduğunu ve bunun muhasebe bilimi adına büyük getirileri olacağını vurgulayarak,kilometrelerce uzaklıkta da olsa bizlerden desteklerinizi esirgemediğiniz için sizlere de teşekkürü bir borç biliriz.


3- Genel Yayın Yönetmenimiz Nusret Sümer Adı Olan Fakat, Tam Anlamıyla Uygulanamayan "Mali Tatilde" Edirne SMMM Odası Başkanı Sayın Kenan Karakuş' la Mesleki Konuları Masaya Yatırdılar.
Uluslararası Muhasebe Standartları Kurulu tarafından revize edilen ve 29 Mart 2018 tarihinde nihai metni yayımlanan"
Tekirdağ Sosyal Güvenlik İl Müdürü Fatma Derya ALAN 7143 sayılı Kanun'un yürürlüğe girdiğini hatırlatarak, yapılandırmanın 2018 Mart ayı ve öncesi dönemlere ait sigorta primi,
TBMM’ye sevk edilen bedelli askerlikten yararlanmak isteyen üniversite öğrencileri için bir yeniliğe gidilerek, temel askerlik eğitimlerinin tatil dönemlerine kaydırılabileceği belirtiliyor.
Konya SMMM Odası ve Konya Ticaret Odası, Konya Sanayi Odası, Sosyal Güvenlik Kurumu, Konya Çalışma ve İş Kurumu işbirliği ile
Tüketicilerin güncel yaşamlarında sıklıkla karşılaştıkları fatura ve borç ödeme konularında 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’da yapılan değişikliklerin ödemelerinde gecikmeleri
AK Partili Grup Başkanvekili Bülent Turan, milyonların beklediği bedelli askerlik haberini az önce açıkladı. AK Partili Turan, 'Yaş 25, ücret 15 bin TL ve 25 gün de askerlik olacak.' dedi
Türkiye Varlık Fonu ve Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, Cumhurbaşkanlığı himayesine verilirken, ekonomi ile ilgili diğer pek çok kuruluş Hazine ve Maliye Bakanlığı ile ilgilendirildi.
Milyonlarca emekli hem maaş hem de ek ödemelerini zamlı olarak almaya başlıyor. Temmuz zamları bugünden itibaren hesaplara yatırılıyor.
Kurumların yurt dışı iştiraklerinden elde ettikleri kazançlar öteden beri Kurumlar Vergisi Yasa'mızda yer alan hüküm çerçevesinde vergiden istisna edilmekteydi.
Başta TÜRMOB olmak üzere, çeyrek yüzyılı aşkın süredir oda yönetimlerinde de bulunan yönetim anlayışı; eleştiriye kapalı, demokratik işleyişten uzak, etkisiz,
Konya SMMMO Başkanı Seyit Faruk Özselek, 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında,
Tur kapsamında , önce Eskişehir SMMM Odası Başkanı Sayın Neşet ERSOY ve Yönetim Kurulu ziyaret edildi.
İş-Kur’ a kayıtlı issizler arasından olmak üzere 1/1/2018 ila 31/12/2018 tarihleri arasında , işe alındığı yıldan önceki takvim yılında işyerinde kayıtlı sigortalı sayısının ortalamasına ilave olarak işe alınan,
Gayrimenkul Hukuku Enstitüsü Başkanı Avukat Ali Yüksel, İmar Barışı düzenlemesine başvurularda binanın oturumu, kat sayısı ve katların metrekaresinin hatalı ölçüldüğünü belirterek,
Konya Ticaret Odası Karatay Üniversitesi ile Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası arasında imzalanan “Sektör Danışmanlığı” protokolü hayata geçirildi.
Antalya İşitme Engelliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Metin ÇAKAR, Dernek Sekreteri Gül DURAN ve eğitmen Güzin ALTINAY odamızı ziyaret etti.
Gerek Vergi Usul Hukukunda ve gerekse, 6183 sayılı AATUHK’nun uygulamasında mücbir sebepler sürelerin kullanımında önemli bir yer tutmaktadır.
Son yıllarda futbol kulüplerinin bilançolarında görülen dengesizlikler ve finansal risklerin artması sonucu UEFA,