Kayseri Kadın Muhasebeciler Derneği " Kamuder" SMMM Rabia Çamdal Başkanlığında Kuruldu.
24 Kasım 2017 Cuma
Kayseri Kadın Muhasebeciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ...
 Kayseri Kadın Muhasebeciler Derneği  " Kamuder" SMMM Rabia Çamdal Başkanlığında Kuruldu.
Kayseri Kadın Muhasebeciler Derneği  " KAMUDER" SMMM Rabia Çamdal Başkanlığında Kuruldu.

Kayseri Kadın Muhasebeciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Rabia Çamdal Kuruluşlarından Bugüne Dek Faaliyetleri ve Amaçları Hakkında Yayınımız İktisadi Dayanışma' ya Değerlendirmelerde Bulundu.

Bizlerde İktisadi Dayanışma olarak Kayseri Kadın Muhasebeciler Derneği  " KAMUDER" Başkanı sayın Rabia Çamdal Başkanlığında Yönetim Kurulu Üyelerine Başarılar Dileriz.

Kayseri Kadın Muhasebeciler Derneği olarak Eylül ayında 7 kişiden oluşan içlerinde SMMM , Stajer SMMM ve muhasebe bilimine katkıda bulunan büro emekçisi kadın meslektaşlardan oluşan bir kadro ile kurulmuştur. Kısa adı ile " Kamuder" tescil olunduğu günden itibaren yerel ve ülke bazında olumlu dönüşler almaktadır.

İlk olarak 14 Ekim 2017 tarihinde , Kayseri Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasında düzenlenen bir seminer ile kuruluşumuzu ilan etmiş bulunmaktayız.

Akabinde 2-3-4 Kasım tarihlerinde , kuruluşumuzda birlikte yol aldığımız İstabul ve İzmir Kadın Muhasebeciler Dernekleri'ni Kayseri'de ağırlamış bulunmaktayız.

İlk olarak 2  Kasım tarihinde İzmir Kadın Muhasebeciler Derneği Başkanı Syn Necmiye Özcan hanımın önderliğinde şehrimize gelen katılımcılar ile Kahvaltı etkinliğinde bulunduk.

3 Kasım Cuma günü İstanbul Kadın Muhasebeciler Derneği Başkanı SAYIN Gülizar Özev hanımın önderliğinde aramıza katılan yönetim kurulu ve üyelerden oluşan ikinci heyet ile de bir araya gelerek , Kayseri Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasını ziyaret ederek oda başkanımız Sayın Anfer Yılmaz ile meslekte kadının yeri üzerine istişarelerde bulunarak dernekler olarak taleplerimizi kendilerine ilettik.Bu konuda KSMMMO yöneticileri misafirperverlikleri ile örnek teşkil edecek bir yaklaşımla hem Kayseri adına hem de mesleğimiz adına olumlu ve önyargısız yaklaşımları ile dernek yöneticileri tarafından memnuniyetle karşılandılar.

Beraberinde Erciyes teleferik gezisi ile devam eden etkinlikler , kapadokya turu ile 3 Kasım tarihine kadar sosyal paylaşımların yapıldığı ve meslektaşların bölgeyi tanımaları ile geçirdikleri serbest zaman ile devam etmiştir.

Kamuder , geçtiğimiz haftalarda Melikgazi İlçe Belediye Başkanlığı ile de görüşmeler yaparak kıymetli Başkan Sayın Memduh Büyükkılıç'tan dernek olarak tam destek almanın verdiği güçle ilerleyen günlerde şehir içi eğitim , istihdam , ve sosyal aktivitelerde birlikte yer alacak olmanın mutluluğunu da ayrıca yaşamaktadır.

Kayseri Kadın Muhasebeciler Derneği Başkanı olarak , dernek amacımızın en başta mesleğe kadın meslektaşları çekmek , aktif hale getirebilmek adına gereken bütün talepleri severek aldığımızı bu konuda KSMMMO ile birlikte yer almaktan büyük mutluluk duyduğumuzu.Özellikle oda başkanımız Sayın Anfer Yılmaz'ın ve beraberinde yönetim kurulunun bütün desteklerini hissetmenin bizler için çok kıymetli ve önemli olduğunu belirtmek isterim. Ön yargısızca aramızda olabilmek adına erkek meslektaşlarımızın da onursal üye olarak katılarak yardımlarını esirgemediklerini görmek Kayseri şehrinin büyük bir ayrıcalığı olduğunu ve diğer illere örnek teşkil etmesi gerektiğini düşünmekteyim.

Mesleğe katkı sağlamakta olan derneğimizin cinsiyet farklılığını ortaya koymaktan ziyade farkındalık yaratmak amaçlı olduğunu ve bunun muhasebe bilimi adına büyük getirileri olacağını vurgulayarak,kilometrelerce uzaklıkta da olsa bizlerden desteklerinizi esirgemediğiniz için sizlere de teşekkürü bir borç biliriz.


16- Divan Başkanı Kenan Mülayim, Ondördüncü Gündem Maddesi Olan Seçim Maddesine Geçerek Üyelerin Oylarını Kullanarak Yeni Yönetimi Seçmesi İçin Hazırlıklarını Tamamladılar. (SON)
7144 Sayılı Yasa Kapsamında Bilançolardaki Taşınmazların Yeniden Değerlenmesi ve Vergisel Avantajları, Örnek Uygulamalar ve
Tektaş İmar Affı Uzmanı ve İnşaat Yüksek Mühendisi Hakan Çatalkaya, vatandaşların başvuru işlemlerini kolay yapabilmesi için imar affını 12 adımda anlattı.
Şubat 2008’den bu yana ihracat bedellerini yurda getirip getirmeme konusundaki serbesti, 4 Eylül tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Hazine ve Maliye Bakanlığı’na ait bir tebliğ ile sona erdi.
Bilindiği üzere; Katma Değer Vergisi Genel Uygulama Tebliği'nin (IV/E-13.) bölümünde yer alan ve iade edilecek KDV tutarının gerçek olup olmadığının tespit edilmesi suretiyle,
Ekonomik gidişat ve mevcut konjonktürel yapı belirli kavramları ön plana çıkarmakta ve kullanılmasını yaygın hale getirmektedir. Ekonomin zora girmesi, ticaret hayatının daralması ile
İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şube Başkanı Mehmet Albayrak ve Şube Yönetim Kurulu üyeleri Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’yle bir araya geldi.
Konya SMMMO Başkanı Seyit Faruk ÖZSELEK, 30.09.2017 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan 483 Sıra No’lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği’nin ilgili maddesine göre,
Kadın Muhasebeciler Derneği üyeleri olarak Balıkesir/Erdek /Ocaklar ‘da bir araya geldiler. Annem Apart Otelinde gerçekleştirmiş oldukları toplantıda bir araya gelmenin . . . .
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası haftalık repo gösterge faiz oranını yüzde 24'e yükseltti. Foreks'in ilgili anketinde analistler faizin 375 baz puan faiz atırılmasını öngörmüştü.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzaladığı kararnameye göre Türkiye'de yerleşik kişiler her türlü menkul ve gayrimenkul satış ve kiralamasını TL üzerinden yapacak.
Daha önce bu köşede ve Milliyet Gazetesinde “Türk Vergi Ceza Sistemi"nin tamamen değişmek zorunda olduğunu ele almıştım.
30.09.2017 Tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan 483 Sıra Nolu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği’ne göre eski ve yeni nesil yazarkasalardan alınan günlük Z Raporlarına ait mali bilgilerin
Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nca, Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu onayıyla bağımsız denetçilere yönelik
Yeni eğitim öğretim dönemi, özel okullar ve devlet okullarının birinci sınıflarıyla başladı. Hafta başında yeni dönem tamamen başlamış olacak.
Acı içinde kıvranan adamı hastaneye kaldırıyorlar. Röntgenler çekiliyor, tahliller yapılıyor ve doktor sonucu açıklıyor ;
Yeni Ticaret Kanunu’nun yürürlüğe girdiği 2012 yılı ile birlikte yeni bir anlam kazanan bağımsız denetimde farklı düzenlemeler yapılmaya devam ediliyor.
İncelemelerde idarenin dayandığı delillerin genelde hukuk, özelde vergi hukuku tarafından kabul gören delillerden olması gerekir.
14/5/2018 tarihli ve 2018/11818 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı eki Karar’ın ekindeki listede yer alan mallar için 11/9/2018 tarihinden itibaren aynı Kararname