Kayseri Kadın Muhasebeciler Derneği " Kamuder" SMMM Rabia Çamdal Başkanlığında Kuruldu.
24 Kasım 2017 Cuma
Kayseri Kadın Muhasebeciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ...
 Kayseri Kadın Muhasebeciler Derneği  " Kamuder" SMMM Rabia Çamdal Başkanlığında Kuruldu.
Kayseri Kadın Muhasebeciler Derneği  " KAMUDER" SMMM Rabia Çamdal Başkanlığında Kuruldu.

Kayseri Kadın Muhasebeciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Rabia Çamdal Kuruluşlarından Bugüne Dek Faaliyetleri ve Amaçları Hakkında Yayınımız İktisadi Dayanışma' ya Değerlendirmelerde Bulundu.

Bizlerde İktisadi Dayanışma olarak Kayseri Kadın Muhasebeciler Derneği  " KAMUDER" Başkanı sayın Rabia Çamdal Başkanlığında Yönetim Kurulu Üyelerine Başarılar Dileriz.

Kayseri Kadın Muhasebeciler Derneği olarak Eylül ayında 7 kişiden oluşan içlerinde SMMM , Stajer SMMM ve muhasebe bilimine katkıda bulunan büro emekçisi kadın meslektaşlardan oluşan bir kadro ile kurulmuştur. Kısa adı ile " Kamuder" tescil olunduğu günden itibaren yerel ve ülke bazında olumlu dönüşler almaktadır.

İlk olarak 14 Ekim 2017 tarihinde , Kayseri Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasında düzenlenen bir seminer ile kuruluşumuzu ilan etmiş bulunmaktayız.

Akabinde 2-3-4 Kasım tarihlerinde , kuruluşumuzda birlikte yol aldığımız İstabul ve İzmir Kadın Muhasebeciler Dernekleri'ni Kayseri'de ağırlamış bulunmaktayız.

İlk olarak 2  Kasım tarihinde İzmir Kadın Muhasebeciler Derneği Başkanı Syn Necmiye Özcan hanımın önderliğinde şehrimize gelen katılımcılar ile Kahvaltı etkinliğinde bulunduk.

3 Kasım Cuma günü İstanbul Kadın Muhasebeciler Derneği Başkanı SAYIN Gülizar Özev hanımın önderliğinde aramıza katılan yönetim kurulu ve üyelerden oluşan ikinci heyet ile de bir araya gelerek , Kayseri Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasını ziyaret ederek oda başkanımız Sayın Anfer Yılmaz ile meslekte kadının yeri üzerine istişarelerde bulunarak dernekler olarak taleplerimizi kendilerine ilettik.Bu konuda KSMMMO yöneticileri misafirperverlikleri ile örnek teşkil edecek bir yaklaşımla hem Kayseri adına hem de mesleğimiz adına olumlu ve önyargısız yaklaşımları ile dernek yöneticileri tarafından memnuniyetle karşılandılar.

Beraberinde Erciyes teleferik gezisi ile devam eden etkinlikler , kapadokya turu ile 3 Kasım tarihine kadar sosyal paylaşımların yapıldığı ve meslektaşların bölgeyi tanımaları ile geçirdikleri serbest zaman ile devam etmiştir.

Kamuder , geçtiğimiz haftalarda Melikgazi İlçe Belediye Başkanlığı ile de görüşmeler yaparak kıymetli Başkan Sayın Memduh Büyükkılıç'tan dernek olarak tam destek almanın verdiği güçle ilerleyen günlerde şehir içi eğitim , istihdam , ve sosyal aktivitelerde birlikte yer alacak olmanın mutluluğunu da ayrıca yaşamaktadır.

Kayseri Kadın Muhasebeciler Derneği Başkanı olarak , dernek amacımızın en başta mesleğe kadın meslektaşları çekmek , aktif hale getirebilmek adına gereken bütün talepleri severek aldığımızı bu konuda KSMMMO ile birlikte yer almaktan büyük mutluluk duyduğumuzu.Özellikle oda başkanımız Sayın Anfer Yılmaz'ın ve beraberinde yönetim kurulunun bütün desteklerini hissetmenin bizler için çok kıymetli ve önemli olduğunu belirtmek isterim. Ön yargısızca aramızda olabilmek adına erkek meslektaşlarımızın da onursal üye olarak katılarak yardımlarını esirgemediklerini görmek Kayseri şehrinin büyük bir ayrıcalığı olduğunu ve diğer illere örnek teşkil etmesi gerektiğini düşünmekteyim.

Mesleğe katkı sağlamakta olan derneğimizin cinsiyet farklılığını ortaya koymaktan ziyade farkındalık yaratmak amaçlı olduğunu ve bunun muhasebe bilimi adına büyük getirileri olacağını vurgulayarak,kilometrelerce uzaklıkta da olsa bizlerden desteklerinizi esirgemediğiniz için sizlere de teşekkürü bir borç biliriz.


8- Uyumsoft E-Dönüşüm Koordinatörü Arif Erhun Öçal " E-Fatura, E-Arşiv, E-İrsaliye ve E-Dönüşüm Uygulamaları" Konulu Sunumlarını Tamamlayarak Sözlerine Son Verdi.
“SGK Teşviği Yazılımı, E-Serbest Meslek Makbuzu, E-İrsaliye Ve Mali Müşavirlerin Kendi Mükelleflerinin E-Faturalarını Tek Portaldan Takip Edip Kendi Muhasebe Programlarına Aktarabilecekleri Yeni Sistemler” Konulu Seminer Düzenledi
İtirazın Konusu : 9/6/1932 tarihli ve 2004 sayılı İcra ve İflas Kanunu’nun 18/2/1965 tarihli ve 538 sayılı Kanun’un 114. maddesiyle değiştirilen 278. maddesinin üçüncü fıkrasının;
Gider ekle fonksiyonunun “stopaj kodu” bölümünde yer alan “014- Huzur Hakkı” ve “016-Yer altı maden işçileri” tür kodları ile kayıt yapılmaması gerektiğine
Bunlardan en önemlisi ise mevcut durumda sadece iş uyuşmazlıklarında geçerli olan Arabuluculuk kurumu bundan sonra ticari davalar içinde geçerli olacaktır.
Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından 03.08.2018 tarihinde açıklanan "100 Günlük İcraat Programı"nda Hazine ve
Bazı sektörleri desteklemek için yapılan vergi indirimleri diğer sektörlerde de heyecan yarattı ve beklentileri artırdı. Adil bir vergi sistemi herkesi memnun edebilir…
Herkesin dilinde... Konkordato! TDK'ya göre dilimize İtalyanca'daki concordato kelimesinden geçmiş.Papalık makamı ile hükümetler arasında yapılan anlaşmalara
Konkordato şirketleri olası bir iflastan kurtarmayı hedefleyen bir düzenleme olarak uygulanıyor. Reuters’a bilgi veren üç yetkili konkordato sistemi hakkında yeniden bir düzenleme yapılabileceğini belirttiler.
Emekli maaşlarında Ocak 2019 zammı ve memur maaşlarında Ocak 2019 zammı merak konusu. Enflasyon mucizevi şekilde düşmezse yılbaşında memur ve memur emeklileri
Son iki haftada, Sayıştay'ın 2017 yılına ilişkin olarak; büyükşehir, il ve ilçe belediyeleri ile ilgili denetim raporları gazetelerde çarşaf çarşaf yayınlanıyor.
Meslek Mensuplarını , Taraklı-Göynük ve Mudurnu Kültürel Etkinliğinde Bir Araya Getirerek Rehber Ayfer Kuralay Eşliğinde Doyumsuz Bir Etkinlik Gerçekleştirdiler.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ebediyete İntikalinin 80'inci Yıl Dönümü Nedeniyle Düzenlenen Resmi Tören de BMM Grubu Derneği de Yerini Aldı.
08 Kasım 2018 tarihinde İstanbul SMMM Odası Eğitmeni Halim BURSALI ‘nın sunumu ile Antalya SMM odamızda gerçekleştirdik.
Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nca (BSMMMO) Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 80’inci yıldönümü sebebiyle,
287 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile bazı malların teslimine ilişkin ÖTV ve KDV oranları ile tapu harcı oranında geçici süreli indirim yapıldı.
Rüzgâr ağırdan eser, her 10 Kasım sabahı, her bir yere savurur, sararmış yaprakları.
İNCE MEDYA GRUP Stüdyolarından MANŞETX Gazetesinden canlı olarak yayınlanan, usta gazeteci Necmi İnce'nin hazırlayıp sunduğu İ