Kayseri Kadın Muhasebeciler Derneği " Kamuder" SMMM Rabia Çamdal Başkanlığında Kuruldu.
24 Kasım 2017 Cuma
Kayseri Kadın Muhasebeciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ...
 Kayseri Kadın Muhasebeciler Derneği  " Kamuder" SMMM Rabia Çamdal Başkanlığında Kuruldu.
Kayseri Kadın Muhasebeciler Derneği  " KAMUDER" SMMM Rabia Çamdal Başkanlığında Kuruldu.

Kayseri Kadın Muhasebeciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Rabia Çamdal Kuruluşlarından Bugüne Dek Faaliyetleri ve Amaçları Hakkında Yayınımız İktisadi Dayanışma' ya Değerlendirmelerde Bulundu.

Bizlerde İktisadi Dayanışma olarak Kayseri Kadın Muhasebeciler Derneği  " KAMUDER" Başkanı sayın Rabia Çamdal Başkanlığında Yönetim Kurulu Üyelerine Başarılar Dileriz.

Kayseri Kadın Muhasebeciler Derneği olarak Eylül ayında 7 kişiden oluşan içlerinde SMMM , Stajer SMMM ve muhasebe bilimine katkıda bulunan büro emekçisi kadın meslektaşlardan oluşan bir kadro ile kurulmuştur. Kısa adı ile " Kamuder" tescil olunduğu günden itibaren yerel ve ülke bazında olumlu dönüşler almaktadır.

İlk olarak 14 Ekim 2017 tarihinde , Kayseri Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasında düzenlenen bir seminer ile kuruluşumuzu ilan etmiş bulunmaktayız.

Akabinde 2-3-4 Kasım tarihlerinde , kuruluşumuzda birlikte yol aldığımız İstabul ve İzmir Kadın Muhasebeciler Dernekleri'ni Kayseri'de ağırlamış bulunmaktayız.

İlk olarak 2  Kasım tarihinde İzmir Kadın Muhasebeciler Derneği Başkanı Syn Necmiye Özcan hanımın önderliğinde şehrimize gelen katılımcılar ile Kahvaltı etkinliğinde bulunduk.

3 Kasım Cuma günü İstanbul Kadın Muhasebeciler Derneği Başkanı SAYIN Gülizar Özev hanımın önderliğinde aramıza katılan yönetim kurulu ve üyelerden oluşan ikinci heyet ile de bir araya gelerek , Kayseri Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasını ziyaret ederek oda başkanımız Sayın Anfer Yılmaz ile meslekte kadının yeri üzerine istişarelerde bulunarak dernekler olarak taleplerimizi kendilerine ilettik.Bu konuda KSMMMO yöneticileri misafirperverlikleri ile örnek teşkil edecek bir yaklaşımla hem Kayseri adına hem de mesleğimiz adına olumlu ve önyargısız yaklaşımları ile dernek yöneticileri tarafından memnuniyetle karşılandılar.

Beraberinde Erciyes teleferik gezisi ile devam eden etkinlikler , kapadokya turu ile 3 Kasım tarihine kadar sosyal paylaşımların yapıldığı ve meslektaşların bölgeyi tanımaları ile geçirdikleri serbest zaman ile devam etmiştir.

Kamuder , geçtiğimiz haftalarda Melikgazi İlçe Belediye Başkanlığı ile de görüşmeler yaparak kıymetli Başkan Sayın Memduh Büyükkılıç'tan dernek olarak tam destek almanın verdiği güçle ilerleyen günlerde şehir içi eğitim , istihdam , ve sosyal aktivitelerde birlikte yer alacak olmanın mutluluğunu da ayrıca yaşamaktadır.

Kayseri Kadın Muhasebeciler Derneği Başkanı olarak , dernek amacımızın en başta mesleğe kadın meslektaşları çekmek , aktif hale getirebilmek adına gereken bütün talepleri severek aldığımızı bu konuda KSMMMO ile birlikte yer almaktan büyük mutluluk duyduğumuzu.Özellikle oda başkanımız Sayın Anfer Yılmaz'ın ve beraberinde yönetim kurulunun bütün desteklerini hissetmenin bizler için çok kıymetli ve önemli olduğunu belirtmek isterim. Ön yargısızca aramızda olabilmek adına erkek meslektaşlarımızın da onursal üye olarak katılarak yardımlarını esirgemediklerini görmek Kayseri şehrinin büyük bir ayrıcalığı olduğunu ve diğer illere örnek teşkil etmesi gerektiğini düşünmekteyim.

Mesleğe katkı sağlamakta olan derneğimizin cinsiyet farklılığını ortaya koymaktan ziyade farkındalık yaratmak amaçlı olduğunu ve bunun muhasebe bilimi adına büyük getirileri olacağını vurgulayarak,kilometrelerce uzaklıkta da olsa bizlerden desteklerinizi esirgemediğiniz için sizlere de teşekkürü bir borç biliriz.


12- TMUD Komisyon Başkanı YMM Sabri Tümer, Görüşlerini Sunan Meslek Mensuplarına Cevap Vermesi İçin TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi YMM Dr. Masum Türker Görüşlerini Sunduktan Sonra Türker'e Plaketinin Verilmesinden Sonra İktisadi Dayanışma Kameralarına Aile Resim Verdiler.
(2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 Yıllarını İçerir) (2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 Yıllarını İçerir) (2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 Yıllarını İçerir)
Yükseköğretim Kurulu tarafından verilen eşdeğerlik kararlarının kamuoyuyla paylaşılmaması İdare Mahkemesinin kararında hataya sebebiyet verdi.
Hazine ve Maliye Bakanlığı, satılan konutların tapudaki satış kaydı ile alınan banka kredilerini karşılaştırıp satış bedelini düşük gösteren mükellefleri vergi dairelerine çağırdı.
İstanbul SMMM Odası Geçmiş Dönem Üsküdar İlçe Temsilcisi Sayın SUAT ANTİK'in Değerli annesi hakkın rahmetine kavuşmuştur.
Sosyal Güvenlik Kurumu, 5434-5510 sayılı Kanuna tabi olma ile memuriyete başlangıç tarihlerinin nasıl belirleneceği hakkında durumları 13 farklı örnekle açıkladı.
2019 yılının Ocak ayına ilişkin bütçe sonuçları açıklandı. Bilindiği üzere her yılın ocak ayı bütçesi fazla verir, bunun nedeni yılın ilk ayında ödenekler hemen serbest bırakılmadığı için
Hazine ve Maliye Bakanlığı, satılan konutların tapudaki satış kaydı ile alınan banka kredilerini karşılaştırıp satış bedelini düşük gösteren mükellefleri vergi dairelerine çağırdı.
Resmi Gazete’de yer alarak yürürlüğe giren yasal düzenlemeye göre yenilenen kiralarında kira bedeli artış oranı, tüketici fiyat endeksindeki on iki aylık ortalamayı geçemeyecek.
Turnuvada Mmmbd Geçmiş Dönem Başkanı İrfan Demirci Tüm Rakiplerini Yenerek, Turnuva Şampiyonu Olurken,
İhbar tazminatı hesaplama nasıl yapılır? İhbar tazminatı süreleri yasa ile belirlenir. İşçiler işten çıkarılmaları durumunda bu tazminatı almaya hak kazanır.
4760 Sayılı Özel Tüketim Vergisi Kanunu I sayılı listeye ilişkin beyannamede yer alan tablolarda yapılan çeşitli kontroller nedeniyle, Beyanname Düzenleme Programının güncellenmesi gerekmektedir.
Bilindiği gibi, vergide 213 sayılı VUK md. 359 ve 340 maddelerinin değişikliği hususu artık tartışılır hale gelmiştir.
7162 sayılı Gelir Vergisi Kanunu İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanununun 10’ncu maddesiyle, 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası
Bilindiği gibi, uygulamada resen terk işlemleri vergi daireleri tarafından zamanında yerine getirilmesi gereken önemli bir konudur.
Vergi Usul Kanunu Sirküler Taslağında; 9/6/1932 tarihli ve 2004 sayılı İcra ve İflas Kanununda, 28/2/2018 tarihli ve 7101 sayılı İcra ve İflas Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin
Konya SMMM Odasında, Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü işbirliğinde Muhasebe ve Denetim Bilim dalında Tezsiz Yüksek Lisans yapan ...