“SGK Alacaklarının 7143 Sayılı Kanun Uyarınca Yapılandırılması” Ve “İşkur Teşvikleri Ve İşbaşı Eğitim Programı” Konulu Seminerimiz
20 Temmuz 2018 Cuma
Konya SMMM Odası ve Konya Ticaret Odası, Konya Sanayi Odası, Sosyal Güvenlik Kurumu, Konya Çalışma ve İş Kurumu işbirliği ile
“SGK Alacaklarının 7143 Sayılı Kanun Uyarınca Yapılandırılması” Ve “İşkur Teşvikleri Ve İşbaşı Eğitim Programı” Konulu Seminerimiz

“SGK Alacaklarının 7143 Sayılı Kanun Uyarınca Yapılandırılması” Ve “İşkur Teşvikleri Ve İşbaşı Eğitim Programı” Konulu Seminerimiz


Konya SMMM Odası ve Konya Ticaret Odası, Konya Sanayi Odası, Sosyal Güvenlik Kurumu, Konya Çalışma ve İş Kurumu işbirliği ile “SGK Alacaklarının 7143 Sayılı Kanun Uyarınca Yapılandırılması” ve “İşkur Teşvikleri ve İşbaşı Eğitim Programı” Konulu Seminerimiz Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdür Yardımcısı Sayın Orhan Coşkun ve Konya Çalışma ve İş Kurumu il Müdürü Sayın Emrah KELEŞ’in katılımlarıyla 17.07.2018 tarihinde Salı günü saat: 14.30 ’da Konya Ticaret Odası Seminer Salonunda düzenledi. 

Düzenlenen Seminerde Selçuklu Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü Sayın Sami ÖNER ve Meram Sosyal Güvenlik Merkezi Müdür Yardımcısı Sayın Fatih MORBEL “SGK Alacaklarının 7143 Sayılı Kanun Uyarınca Yapılandırılması” konusunda sunumlarını gerçekleştirirken, İŞKUR İş ve Meslek Danışmanı Sayın Ahmet GARİP ve Sayın Belma ÇEŞNİAL’da “İşkur Teşvikleri ve İşbaşı Eğitim Programı” konusundaki sunumlarıyla katılımcıları bilgilendirdi. 

Seminer başlangıcında konuşma yapan Konya SMMM Odası Başkanı Seyit Faruk ÖZSELEK konuşmasında seminere desteklerinden dolayı Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Sayın Murat Mustafa YAVUZ İle İŞKUR İl Müdürü Emrah KELEŞ’e teşekkür etti. Başkan ÖZSELEK “Daha önce vergi alacakların yeniden yapılandırılması konusunda Vergi Dairesi Başkanlığı ile hem merkez de hem ilçelerimizde seminerlerimizi gerçekleştirdik.  Bugün de SGK alacaklarının yapılandırılması konusunda üstatlarımız bizleri bilgilendireceklerdir. 

Ayrıca, bilindiği üzere iş arayan ve işverenler arasında köprü olan İŞKUR’un teşvikleri ve iş başı eğitimi de bizler için önem arz etmektedir. Bu konularda da meslek danışmanlarımız bizleri bilgilendireceklerdir.” diyerek düzenlenen seminerin önemine dikkat çekti.

Başkan Seyit Faruk ÖZSELEK, konuşmasında geçtiğimiz günlerde kutlanan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün dualarla kutlandığını “15 Temmuz gecesinde demokrasimize, birliğimize sahip çıkan milletimiz yine aynı cesaret ve kararlılıkla meydanlarda demokrasimize ve birliğimize sahip çıkmıştır. Yüce Allah’tan böylesine hain bir girişimin bir daha yaşanmamasını diliyorum.” sözleriyle kaydetti.

Başkan ÖZSELEK’in ardından konuşma için kürsüye çıkan Konya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Emrah KELEŞ ise Milli İstihdam Seferberliğinin ikinci fazı kapsamında uygulanacak olan Artı iki ve Bir Senden Bir Benden teşviklerine dikkat çekti. Uygulanacak olan teşviklerle iş ve işçi bulmaya yönelik aracılık hizmeti sunmaya devam edeceklerini belirtti. Aktif istihdam politikalarıyla işverenlerimiz üzerindeki mali yükleri azaltarak uygun işgücünün yetiştirilmesine de katkı sağlayacaklarını ifade etti.

Açılış konuşmalarının akabinde Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdür Yardımcısı Sayın Orhan Coşkun ve İŞKUR il Müdürü Sayın Emrah KELEŞ’e plaketleri takdim edildi.

Yaklaşık 3 saat süren seminerde sunumlarının tamamlanmasının ardından Selçuklu Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü Sayın Sami ÖNER’e, Meram Sosyal Güvenlik Merkezi Müdür Yardımcısı Sayın Fatih MORBEL’e, İŞKUR İş ve Meslek Danışmanı Sayın Ahmet GARİP ve Sayın Belma ÇEŞNİAL’a da plaketlerinin verilmesiyle son buldu.
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki torba yasa teklifi görüşmelerinde yeni bir düzenlemeye gidildiğini söyleyen BSMMMO Başkanı Ahmet Hikmet Sönmez, “7143 Sayılı Kanun ile vergi ve . . . .
Mali müşavirlik için ilk adım olan SMMM Staja Başlama Sınavı’na yönelik düzenlenen hazırlık kursu, Öğr. Gör. Adem Yıldırım’ın verdiği ‘Finansal Muhasebe’ dersiyle başladı.
Türkiye'nin ilk mesleki haber ajansı ve mevzuat portalı 35. yıl dönümünü kutladı.
Teklif ile; 3096 sayılı Türkiye Elektrik Kurumu Dışındaki Kuruluşların Elektrik Ürteimi, İletimi, ...
Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliğinden: 5786 sayılı Yasa ile değişik 3568 sayılı Yasa ve 19 Ağustos...
Konya SMMM Odası Başkanı Seyit Faruk ÖZSELEK, 7143 Sayılı Yapılandırma Kanunu kapsamında yapılandırılan borçlarını ödeyemeyen mükellefler için çıkarılan kanuna dikkat çekti.
İstanbul’da Marmara Üniversitesi Göztepe Kampusu’nda 01-02 Aralık 2018 tarihlerinde yapılan ‘SMMM Yeterlilik Sınavı’ Bursa’dan 295 mali müşavir adayının katılımıyla gerçekleşti.
Geçen ay basında çıkan bir haber Antalya kamuoyunun ilgisini Narenciye Bahçesi alanına yöneltmiştir. Şehrin ortasında neredeyse tek kalmış, Antalya’nın simgesi narenciye ağaçları ile
Mesleğimizin, Meslek Mensuplarının Geleceği Kişisel Çıkarlara ve Makamlara Feda Edilmektedir."
Kentsel dönüşüm kapsamına giren binalardan daire ve dükkan alan vatandaşlar tapu harç ödemelerini geri alabilecek.
Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliğinden:
Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi . . . Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi . . .
"Burası 2019 Oda seçimlerinin başlangıç yeri olacaktır. Devrim burada başlıyor"
Yılın başından başlayıp artan bir hızla, ekonomideki olumsuz gelişmeleri ortadan kaldırmak için hükümet yoğun bir mesai harcamaktadır.
Dünya Helal Zirvesi 2018 ve 6. İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Helal Expo Fuarı, Yenikapı’daki...
Piyasalar tarafından merakla beklenen 2018 Kasım ayı enflasyon rakamları belli oldu.
Aylardır birbiri ardına rekor kıran enflasyon, milyonlarca memur ve emekli ile asgari ücretlilere yapılacak zamlar yaklaşınca eksiye geçti.