“SGK Alacaklarının 7143 Sayılı Kanun Uyarınca Yapılandırılması” Ve “İşkur Teşvikleri Ve İşbaşı Eğitim Programı” Konulu Seminerimiz
20 Temmuz 2018 Cuma
Konya SMMM Odası ve Konya Ticaret Odası, Konya Sanayi Odası, Sosyal Güvenlik Kurumu, Konya Çalışma ve İş Kurumu işbirliği ile
“SGK Alacaklarının 7143 Sayılı Kanun Uyarınca Yapılandırılması” Ve “İşkur Teşvikleri Ve İşbaşı Eğitim Programı” Konulu Seminerimiz

“SGK Alacaklarının 7143 Sayılı Kanun Uyarınca Yapılandırılması” Ve “İşkur Teşvikleri Ve İşbaşı Eğitim Programı” Konulu Seminerimiz


Konya SMMM Odası ve Konya Ticaret Odası, Konya Sanayi Odası, Sosyal Güvenlik Kurumu, Konya Çalışma ve İş Kurumu işbirliği ile “SGK Alacaklarının 7143 Sayılı Kanun Uyarınca Yapılandırılması” ve “İşkur Teşvikleri ve İşbaşı Eğitim Programı” Konulu Seminerimiz Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdür Yardımcısı Sayın Orhan Coşkun ve Konya Çalışma ve İş Kurumu il Müdürü Sayın Emrah KELEŞ’in katılımlarıyla 17.07.2018 tarihinde Salı günü saat: 14.30 ’da Konya Ticaret Odası Seminer Salonunda düzenledi. 

Düzenlenen Seminerde Selçuklu Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü Sayın Sami ÖNER ve Meram Sosyal Güvenlik Merkezi Müdür Yardımcısı Sayın Fatih MORBEL “SGK Alacaklarının 7143 Sayılı Kanun Uyarınca Yapılandırılması” konusunda sunumlarını gerçekleştirirken, İŞKUR İş ve Meslek Danışmanı Sayın Ahmet GARİP ve Sayın Belma ÇEŞNİAL’da “İşkur Teşvikleri ve İşbaşı Eğitim Programı” konusundaki sunumlarıyla katılımcıları bilgilendirdi. 

Seminer başlangıcında konuşma yapan Konya SMMM Odası Başkanı Seyit Faruk ÖZSELEK konuşmasında seminere desteklerinden dolayı Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Sayın Murat Mustafa YAVUZ İle İŞKUR İl Müdürü Emrah KELEŞ’e teşekkür etti. Başkan ÖZSELEK “Daha önce vergi alacakların yeniden yapılandırılması konusunda Vergi Dairesi Başkanlığı ile hem merkez de hem ilçelerimizde seminerlerimizi gerçekleştirdik.  Bugün de SGK alacaklarının yapılandırılması konusunda üstatlarımız bizleri bilgilendireceklerdir. 

Ayrıca, bilindiği üzere iş arayan ve işverenler arasında köprü olan İŞKUR’un teşvikleri ve iş başı eğitimi de bizler için önem arz etmektedir. Bu konularda da meslek danışmanlarımız bizleri bilgilendireceklerdir.” diyerek düzenlenen seminerin önemine dikkat çekti.

Başkan Seyit Faruk ÖZSELEK, konuşmasında geçtiğimiz günlerde kutlanan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün dualarla kutlandığını “15 Temmuz gecesinde demokrasimize, birliğimize sahip çıkan milletimiz yine aynı cesaret ve kararlılıkla meydanlarda demokrasimize ve birliğimize sahip çıkmıştır. Yüce Allah’tan böylesine hain bir girişimin bir daha yaşanmamasını diliyorum.” sözleriyle kaydetti.

Başkan ÖZSELEK’in ardından konuşma için kürsüye çıkan Konya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Emrah KELEŞ ise Milli İstihdam Seferberliğinin ikinci fazı kapsamında uygulanacak olan Artı iki ve Bir Senden Bir Benden teşviklerine dikkat çekti. Uygulanacak olan teşviklerle iş ve işçi bulmaya yönelik aracılık hizmeti sunmaya devam edeceklerini belirtti. Aktif istihdam politikalarıyla işverenlerimiz üzerindeki mali yükleri azaltarak uygun işgücünün yetiştirilmesine de katkı sağlayacaklarını ifade etti.

Açılış konuşmalarının akabinde Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdür Yardımcısı Sayın Orhan Coşkun ve İŞKUR il Müdürü Sayın Emrah KELEŞ’e plaketleri takdim edildi.

Yaklaşık 3 saat süren seminerde sunumlarının tamamlanmasının ardından Selçuklu Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü Sayın Sami ÖNER’e, Meram Sosyal Güvenlik Merkezi Müdür Yardımcısı Sayın Fatih MORBEL’e, İŞKUR İş ve Meslek Danışmanı Sayın Ahmet GARİP ve Sayın Belma ÇEŞNİAL’a da plaketlerinin verilmesiyle son buldu.
31- Eleştirmen, Yazar B. Sadık Albayrak Söz İsteyerek Konuşmalarını Tamamladıktan Sonra, Bursa'dan SMMM Selma Çalışır Giresun Vergi Dairesi Müdürü Celal Demir'e Soru Yönelttikten Sonra Kapanış Konuşmasını TMMP Bşk. İbrahim Akel Yaptı.(SON)
Resmi Gazete'de yayınlanan değişikliğe göre artık yurt dışında bulunan varlıkların Türkiye'deki banka ya da aracı kurumlarda açılacak hesaba transferi işlemlerinde, . . .
Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Seyit Faruk Özselek, Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
ABD kaynaklı küresel ekonomik saldırı sürecini değerlendiren Tüketici Birliği Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Bülent Deniz;
Son dakika haberi... Hazine ve Maliye Bakanlığı, uygulanan aksiyon planı kapsamında reel sektörün banka kredilerine yönelik yeni tedbirler açıkladı.
Kur zararı dolaysıyla bazı amortismana tabi iktisadi kıymetlerini elden çıkartmak zorunda kalanların, söz konusu satış kazançları üzerinden yararlanabilecekleri bir vergi erteleme müessesesini,
Bilindiği üzere 15.06.2012 tarihli R.G.’de yayınlanarak yürürlüğe giren 6322 sayılı Yasa ile KVK’nın 10.maddesine eklenen (ğ) bendi ile, 15.06.2012 tarihinden itibaren uygulanmak üzere;
ABD menşeli bazı ürünlerin ithalatında ek mali yükümlülük oranlarının yüzde 100 artırılmasına dair Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.
6/8/2016 tarihli ve 29793 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanalı Perakende Ticarette ...
Belli meslek gruplarında faaliyet gösteren ve çalışan kişiler, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca yetkilendirilen kuruluşlar tarafından verilen, Mesleki Yeterlilik Belgesi nedir?
18 Ağustos 2018 Cumartesi günü saat 00.00’dan başlayarak 27 Ağustos 2018 Pazartesi günü saat 07.00’a kadar, 8/6/1994 tarihli ve 3996 sayılı Kanun kapsamında yaptırılan
Yargıtay, milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiren emsal nitelikte bir karara imza attı. Yüksek mahkemeden, yaz aylarının gelmesiyle yıllık izin planları yapanlara kötü haber geldi.
Konya SMMMO Başkanı Seyit Faruk Özselek, ABD’nin Türkiye’yi hedef alan yaptırım kararları alması ve ekonomideki dalgalanmalar dolayısıyla yayımladığı mesajında
Ticaret unvanı ve işletme adı, Türk Ticaret Kanunu’nun 39 ve sonraki maddelerinde hüküm altına alınmıştır. Her tacir, ticari işletmesine ilişkin işlemleri, ticaret unvanıyla yapmak ve .....
MASAK, döviz hareketleri ile ilgili yalan haber yayan kişi ve kuruluşlar hakkında inceleme başlattığını duyurdu.
14/5/2018 tarihli ve 2018/11818 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı eki Karar’ın ekindeki listede yer alan mallar için 14/8/2018 tarihinden itibaren aynı Kararname uyarınca . . . . .
Geçtiğimiz günlerde Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak iş dünyasının ileri gelenleri ile gerçekleştirdiği toplantıda içinde bulunduğumuz ekonomik krize önlem olmak üzere neler yapacaklarını anlattı.
Biz üyelere odalarımız tarafından gönderilen SMS’ler yoluyla Nispi aidat borcumuzu ödememiz talep edilmektedir.